Poznaliśmy czołową trójkę konkursu piłkarza roku FIFA. Czy jest w niej Lewandowski?

twitter @FCBayern

Zwycięzce corocznego konkursu poznamy 9 stycznia w Zurychu. Dzisiaj FIFA spośród 23 nominowanych zawodników przedstawiła trzech najlepszych.

Cristiano Ronaldo, Lionel Messi i Antoine Griezmann powalczą o tytuł piłkarza roku w plebiscycie FIFA. Ta trójka została wybrana głosami kapitanów i selekcjonerów reprezentacji, dziennikarzy oraz kibiców.

Faworytem w wyścigu jest Cristiano Ronaldo, który wygrał w tym sezonie Ligę Mistrzów oraz mistrzostwa Europy. Został również królem strzelców Premier Division.

Griezmann natomiast był najskuteczniejszym zawodnikiem Atletico Madryt, które w lidze hiszpańskiej zajęło trzecie miejsce, a w Lidze Mistrzów przegrało finał z Realem Madryt dopiero w rzutach karnych. Zawodnik doprowadził reprezentację Francji do finału Euro 2016 i sam został królem strzelców imprezy.

Messi z kolei Primera Division zdobył 26 bramek, a Argentynę poprowadził do finału Copa America Centenario.

Podczas gali w Zurychu nagrody zostaną wręczone w ośmiu kategoriach. Rok temu Lewandowski zajął czwarte miejsce.

Źródło: TVP INFO / FIFA