Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Poznaj sposób na długie życie!

M.N. 9:56 11 grudnia 2018
pixabay.com
Ministerstwo Zdrowia zapoczątkowało w tym roku kampanię pt. „Planuję długie życie”. Dla obecnego ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego zdrowie Polaków to jeden z priorytetów rządu. Dlatego dzięki badaniom naukowym, które prowadzone są od wielu lat, wiemy jedno: nawet połowy diagnozowanych chorób nowotworowych można by uniknąć, stosując się do tzw. 12 zasad zebranych w Europejskim Kodeksie Walki z Rakiem.

Planuję długie życie” to hasło przewodnie kampanii realizowanej przez Ministerstwo Zdrowia w ramach Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych. Jej celem jest nie tylko podniesienie świadomości społeczeństwa w kwestii przeciwdziałania i zapobiegania zachorowaniom na nowotwory, ale także zwiększenie zgłaszalności na badania profilaktyczne.

Zacznij myśleć o zdrowiu

Według badań przeprowadzonych przez GUS w 2014 r. 85 proc. dorosłych kobiet przynajmniej raz w życiu było na badaniu cytologicznym, a 47 proc. – na mammografii, co trzeci mężczyzna powyżej 40. roku życia miał badanie prostaty. Jest dobrze, ale musi być lepiej.

Z kolei w 2017 r. został opublikowany raport przygotowany przez Kantar Millward Brown na zlecenie Ministerstwa Zdrowia pt. „Badanie postaw wobec zachowań zdrowotnych w zakresie profilaktyki nowotworowej wśród mieszkańców Polski ze szczególnym uwzględnieniem postaw Polek wobec raka szyjki macicy i raka piersi”. Wynika z niego m.in., że 78 proc. Polaków uważa, że zdecydowanie lub raczej dba o własne zdrowie, przy czym 28 proc. wskazuje odpowiedź „zdecydowanie tak”. Zdecydowanie pozytywnie oceniły dbałość o swoje zdrowie osoby najstarsze, powyżej 70 lat (47 proc. wskazań) oraz osoby z wyższym wykształceniem (36 proc.) i te lepiej oceniające swoją sytuację materialną.

WIĘCEJ ZNAJDZIESZ W GAZECIE POLSKIEJ CODZIENNIE

Źródło: Gazeta Polska Codziennie/ Sebastian Moryń

Wczytuję ocenę...
TAGI: życie, zdrowie, MF


KONIEC SYSTEMU (ODC.150/1) - SENSACYJNE ODKRYCIA NA WESTERPLATTE
Wczytuję komentarze...
Najnowsze