Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Pożegnanie Kornela Morawieckiego. W piątek uroczysty kondukt żałobny

PR 12:19 3 października 2019
twitter.com/KancelariaSejmu
W piątek ulicami Warszawy przejdzie kondukt żałobny, który odda hołd zmarłemu marszałkowi-seniorowi Kornelowi Morawieckiemu. "Wszystkie osoby chcące pożegnać śp. Kornela Morawieckiego zaproszone są do udziału w uroczystym kondukcie żałobnym" - napisał na Twitterze szef KPRM Michał Dworczyk.

 

Michał Dworczyk poinformował, że kondukt wyruszy w piątek o godzinie 19 spod pomnika Polskiego Państwa Podziemnego, który znajduje się przy Sejmie. O godzinie 20.30 rozpocznie się czuwanie w Katedrze Polowej Wojska Polskiego.

Msza pogrzebowa Kornela Morawieckiego rozpocznie się w sobotę w południe w Katedrze Polowej Wojska Polskiego. Telewizja Republika, będzie relacjonować dla Państwa to wydarzenie od godziny 12:00.

O godz. 15 na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach odbędzie się ceremonia pogrzebowa. Pogrzeb będzie miał charakter państwowy

 

 

Kornel Morawiecki był założycielem Solidarności Walczącej, kawalerem Orderu Orła Białego, posłem i marszałkiem seniorem Sejmu VIII kadencji, ojcem urzędującego premiera. Zmarł w poniedziałek po ciężkiej chorobie. Miał 78 lat.

 

 

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze