Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Powstanie stałej amerykańskiej bazy wojskowej będzie korzystne dla Polski i USA. „Robimy wszystko, aby w Polsce powstał Fort Trump”

PR 9:05 28 października 2018
twitter
Szef MON podkreślił, że armia USA, to najpotężniejsza armia na świecie i współpraca z nią zwiększa bezpieczeństwo Polski. Stwierdził, że powstanie w Polsce stałej amerykańskiej bazy wojskowej będzie korzystne zarówno dla naszego kraju, jak i Stanów Zjednoczonych.

 

 

Mariusz Błaszczak udaje się w niedzielę z wizytą do USA; rozmowy odbędą się w poniedziałek. Ma rozmawiać m.in z doradcą prezydenta Donalda Trumpa ds. bezpieczeństwa narodowego Johnem Boltonem.

Szef MON poinformował w sobotę, że podczas swojej wizyty, będzie też rozmawiał w Pentagonie i amerykańskim Kongresie.

- Kongres USA jest niezwykle ważny dla projektu Fort Trump, bo pieniądze na obronność są przyjmowane właśnie przez Kongres - zaznaczył.

 

 

Podczas wrześniowej wizyty w USA prezydent Andrzej Duda na spotkaniu z prezydentem USA Donaldem Trumpem w Białym Domu podkreślał, że bezpieczeństwo Polski jest dla niego najważniejsze. Donald Trump podczas tego spotkania mówił, że "Polska jest gotowa uruchomić ogromne nakłady na stworzenie stałych baz wojsk amerykańskich w Polsce, idące w miliardy dolarów".

Błaszczak powiedział w sobotę, że Polska jest gotowa finansować infrastrukturę służącą tej bazie.

- Tak się dzieje w Niemczech, Korei Południowej w Japonii. Państwa, które są gospodarzami fortów, amerykańskich baz wojskowych, współuczestniczą w kosztach ich powstania. Taka jest polska deklaracja. To jest bardzo korzystne, bo ta infrastruktura będzie w Polsce. Obecność baz amerykańskich w Polsce jest bardzo korzysta - to są dodatkowe miejsca pracy, szczególnie na rynku lokalnym, to jest pobudzenie rynku lokalnego. Najważniejsze jest bezpieczeństwo Polski i Polaków - podkreślił.

 

 

 

Źródło: TVP Info, twitter.com/MON_GOV_PL

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.167/1) - SKĄD KWAŚNIEWSCY MAJĄ MILIONY?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze