Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Powstanie "Budzik" dla dorosłych - ogromne środki od Ministerstwa Sprawiedliwości

PR 12:42 6 lutego 2019
zrzut ekranu: twitter.com/ZiobroPL
Ministerstwo Sprawiedliwości przeznaczy 40 mln zł z funduszu sprawiedliwości na przestrzeni kilku lat na wybudowanie klinik "Budzik" - dla osób dorosłych - poinformował na briefingu w środę minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

W środę minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zapowiedział przekazanie 40 mln zł z funduszu sprawiedliwości na budowę drugiej kliniki "Budzik".

- Fundusz sprawiedliwości ma w swoim statucie jeden cel, a mianowicie pomagać szeroko rozumianym osobom pokrzywdzonym i przywracać ich do normalnego funkcjonowania i ten cel będzie w sposób znakomity i szlachetny realizowany rękoma tak wspaniałych osób jak pani Ewa (Błaszczyk) i całego zespołu medycznego i wszystkich tych, którzy są zaangażowani w projekt budzik, przywracając i budząc do życia ofiary wypadków i różnych zdarzeń losowych - mówił szef MS.

Klinika "Budzik" dla dorosłych ma powstać obok Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie. Klinika ma działać w oparciu o trójstronną umowę, zawartą między Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego, mazowieckim szpitalem Bródnowskim i Fundacją Ewy Błaszczyk "Akogo?".

Przewidywany przez inicjatorów termin otwarcia kliniki to połowa 2022 r. Szacowany koszt budowy i wyposażenia - to ok. 40 mln zł.

- Jest ogromna potrzeba powstania takiej placówki dla dorosłych – powiedziała Błaszczyk.

Poinformowała, że przy "dorosłym Budziku" na warszawskim Bródnie, będzie prowadzona także działalność naukowo-badawcza.

-Będziemy chcieli doprowadzać w Polsce do programów eksperymentalnych – dodała. 

 

"Budzik" dla dorosłych ma stanąć w sąsiedztwie szpitala, na działce, która jest własnością samorządu. Powierzchnia planowanej kliniki to ok. 3 tys. metrów kwadratowych. W trzypiętrowym budynku ma znaleźć się ok. 15 łóżek. Bryła ma nawiązywać do gmachu, gdzie mieści się "Budzik" dla dzieci. 

 

Źródło: twitter.com/MS_GOV_PL, pscp.tv

Wczytuję ocenę...


OTWARTYM TEKSTEM (ODC. 204) - TOMASZ DUKLANOWSKI ZDRADZA KULISY GRODZKIGATE
Wczytuję komentarze...
Najnowsze