Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Powstanie grupa badająca reprywatyzację w Krakowie. Zbigniew Ziobro powołuje specjalistów

ds 15:51 4 października 2017
ZBIGNIEW ZIOBROfacebook.com/MinisterstwoSprawiedliwosci
– Mamy do czynienia z dużą "aferą wyłudzeniową" w Krakowie. Zlecam prokuratorowi w Krakowie analizy zaległych spraw ws. możliwości wyłudzania kamienic – oświadczył dziś na konferencji prasowej Zbigniew Ziobro. Minister zapewnił o stworzeniu zespołu, który zajmie się sprawą reprywatyzacji w Krakowie.

– Kwerenda – jak wskazał minister – przygotowana już przez krakowską prokuraturę pokazuje, że mamy tam do czynienia z wielką aferą wyłudzania nieruchomości. (...) Afera, o której mówię, dotyczy wielu krakowskich kamienic – podkreślał Zbigniew Ziobro. Jak dodał,  "można przypuszczać, że to jednak tylko część sprawy związana z działalnością przestępczą. Całość tej wielkiej przestępczej działalności może rosnąć, zawiadomienia nie kończyły się bowiem rzetelnymi śledztwami, stawianiem winnych przed sądem, które w konsekwencji dałyby odzyskanie nieruchomości przez Skarb Państwa czy właścicieli prywatnych".

– Wszystkie te sprawy powinny być na nowo procedowane, na tyle, na ile pozwala na to prawo. (...) Będziemy badać działania krakowskich sądów, które podejmowały decyzje – poinformował minister. – Badany będzie ponadto wątek dot. zaniechań przez Ministerstwo Finansów obowiązku doprowadzenia do przeniesienia własności nieruchomości na rzecz Skarbu Państwa, dotyczy to i Krakowa, i Warszawy – kontynuował.

Zbigniew Ziobro dodał, że nie przesądza wyników tych postępowań. Minister wskazał, że nawet jeśli doszło w danej sprawie do przedawnień, należy sprawdzić, czy nie są możliwe już żadne działania. – Wszystkie zaniechania będą wskazane oraz osoby za nie odpowiedzialne – zapewniał.

Źródło: Onet

Wczytuję ocenę...


RAFAŁ ZIEMKIEWICZ PYTA WPROST: CO Z TYMI WYBORAMI I DLACZEGO POLSKI INTERNET STAŁ SIĘ ŚCIEKIEM?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze