Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Powstała muzułmańska koalicja antyterrorystyczna

kg 7:02 15 grudnia 2015
twitter.com/Israelolizer
Arabia Saudyjska poinformowała o powstaniu islamskiej wojskowej koalicji antyterrorystycznej składającej się z 34 państw.

"Wymienione tutaj państwa postanowiły utworzyć wojskowy sojusz kierowany przez Arabię Saudyjską, aby walczyć z terroryzmem ze wspólnym centrum operacyjnym w Rijadzie dla koordynowania i wspierania operacji wojskowych" – napisano w oświadczeniu.

Do koalicji przystąpiły m.in. Katar, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Egipt, Turcja, Pakistan, Tunezja, a także niektóre państwa afrykańskie.

Sojusz powstał w celu "ochrony narodu islamskiego przed złem wyrządzanym przez wszystkie ugrupowania i organizacje terrorystyczne bez względu na ich orientację i nazwę, które szerzą na ziemi śmierć i terroryzują niewinnych". Zaznaczono, że główne wysiłki państw skupią się na walce z terroryzmem w Syrii, Libii, Iraku i Afganistanie.

Do koalicji państw nie przystąpił szyicki Iran, który rywalizuje z sunnicką Arabią Saudyjską o wpływy w regionie. Oba państwa wspierają przeciwstawne strony w różnych lokalnych konfliktach, od Syrii po Jemen.

Źródło: reuters.com, bbc.com, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.150/1) - SENSACYJNE ODKRYCIA NA WESTERPLATTE
Wczytuję komentarze...
Najnowsze