Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Powrót stalinowskiej propagandy - Putin pisze historię II wojny światowej na nowo

7:41 23 grudnia 2019
Polska przyczyniła się do rozbioru Czechosłowacji, wybuch II wojny światowej to w dużym stopniu skutek działania naszych ówczesnych władz, a jakby tego było mało, to właśnie Polacy wspierali nazistów ws. eksterminacji Żydów – m.in. takie szokujące tezy przedstawił w piątek Władimir Putin podczas szczytu Eurazjatyckiej Unii Gospodarczej. Wypowiedzi te nawiązują do propagandy z czasów totalitaryzmu stalinowskiego – odpowiada polskie MSZ.

 


Podczas spotkania z przywódcami Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej w Sankt Petersburgu Władimir Putin chętnie poruszał temat II wojny światowej. Rosyjski prezydent odczytywał bliżej nieokreślone dokumenty dotyczące wydarzeń z lat 1938–1939, podkreślając rolę układu monachijskiego i insynuując, że rozbiór Czechosłowacji to również wina Polski. Twierdził też, że Polska wykorzystywała ten dokument do wystosowywania roszczeń terytorialnych dotyczących Zaolzia.

– Doszło do rozbioru niezależnego demokratycznego państwa, podziału Czechosłowacji i w tym uczestniczył nie tylko Hitler [...]. To właśnie otwierało Hitlerowi drogę na wschód i stało się przyczyną rozpoczęcia II wojny światowej – mówił Putin.

Oskarżył też Polskę o wspieranie Hitlera ws. eksterminacji Żydów, a także zaprzeczył, jakoby Sowieci napadli na Polskę w 1939 r. Twierdził m.in...

 

Czytaj więcej w najnowszej "GPC".

 

Czytaj także:

Wzruszające spotkanie premiera. „Rodzeństwo Morawieckich, czyli ja z trzema siostrami”

Źródło: Jan Przemyłski / Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze