Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Powrót gospodarki do stanu sprzed pandemii: Warszawa szybsza niż Frankfurt czy Mediolan

JJ 14:57 11 sierpnia 2020
Gospodarka, zdj. ilustracyjnePixabay CC0
W pięciostopniowej skali oceniającej szybkość powrotu gospodarki i sytuacji miasta do stanu sprzed epidemii Warszawa uzyskała ocenę „3”. Stolica naszego kraju wyprzedziła takie miasta, jak Sztokholm, Mediolan, Frankfurt czy Dublin – informuje firma CBRE, która przygotowała raport „Global City Profile. Recovery and Market Outlook 2020”.

Twórcy raportu oceniali powrót gospodarki do stanu sprzed społecznej izolacji w dziewięciu europejskich miastach: Londynie, Paryżu, Frankfurcie, Madrycie, Amsterdamie, Mediolanie, Sztokholmie, Dublinie oraz Warszawie. Wszystkie miasta uzyskały średnią „3”. Oceniano także poszczególne wskaźniki, jak np. ekonomia, turystyka, transport, powrót do biur oraz handel i rozrywka.

W kategoriach: ekonomia, transport oraz handel i rozrywka to obszary, w których gospodarka nad Wisłą radzi sobie najlepiej. W każdym z nich Warszawa otrzymała ocenę „4”, wyprzedzając pięć europejskich metropolii: Frankfurt, Amsterdam, Mediolan, Sztokholm i Dublin.

Według CBRE, pracownicy najszybciej wrócili do biur w Paryżu i we Frankfurcie. Obu miastom przyznano notę „4”. Innym miastom, m.in. Warszawie, przyznano trójkę. Twórcy raportu wiążą to z funkcjonowaniem na rynku pracy modelu mieszanego, łączącego stopniowy powrót do biur z dalszym przyzwoleniem na pracę zdalną.

Najniższe oceny pod względem szybkości powrotu do stanu sprzed epidemii dostała branża turystyczna. Tylko w Londynie została oceniona na "3". Pozostałe miasta otrzymały dwójkę. CBRE wiąże to z restrykcjami i ograniczeniami w przemieszczaniu się spowodowanymi epidemią koronawirusa.

 

 

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze