Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Powołanie ASW dobrą decyzją szefa MON. Cenckiewicz publikuje dokumenty i potwierdza "przechowalnie ludzi PO"

ds 19:17 2 grudnia 2017
Twitter/@RepublikaTV
W październiku zeszłego roku swoją działalność zainaugurowała Akademia Sztuki Wojennej. Uczelnia zastąpiła Akademię Obrony Narodowej z decyzji ministra obrony narodowej, Antoniego Macierewicza. Wcześniejsza placówka uchodziła za "przechowalnię" ludzi z PO i SLD, co w twitterowym wpisie potwierdził dr hab. Sławomir Cenckiewicz – opublikował dokument, który potwierdza, że decyzja szefa MON była jak najbardziej dobra.

Dziś na Twitterze Sławomir Cenckiewicz opublikował poufny rozkaz z 31 lipca 1989 r. ówczesnego ministra obrony, Floriana Siwickiego, o powołaniu Akademii Obrony Narodowej.

Akademia Sztabu Generalnego powstała w 1947 r. na mocy rozkazu Michała Roli-Żymierskiego, rok później otrzymała imię Karola Świerczewskiego. Była ona kuźnią kadr dowódczych komunistycznej armii. Wojskowa Akademia Polityczna była szkołą kształcącą przyszłych politruków, erygowaną na mocy ustawy z 1951 r. jako Akademia Wojskowo-Polityczna (późniejszą nazwę zyskała w roku 1957).

"AON, będąca spadkobierczynią "tradycji" obu komunistycznych uczelni przestała istnieć w 2016 r., na mocy ustawy przygotowanej przez szefa MON, Antoniego Macierewicza. Zastąpiła ją Akademia Sztuki Wojennej. AON uchodził za przechowalnię dla ludzi związanych z SLD i Platformą Obywatelską. 21 października 2015 roku, cztery dni przed zwycięstwem PiS w wyborach parlamentarnych, Tomasz Siemoniak, wicepremier i minister obrony narodowej, powołał na stanowisko rektora AON byłego żołnierza komunistycznej bezpieki wojskowej gen. Bogusława Packa. Gen. Stanisław Koziej, po tym jak stracił kierownictwo nad Biurem Bezpieczeństwa Narodowego, został przyjęty do AON na stanowisko profesora zwyczajnego" – czytamy na portalu Niezależna.pl.

– Teraz już wiecie dlaczego minister Macierewicz zlikwidował ten zakamuflowany szaniec komuny! – napisał na Twitterze dr hab. Sławomir Cenckiewicz.

Powstała w miejsce AON Akademia Sztuki Wojennej za podstawowy cel uznaje zapewnienie polskiej armii nowoczesnych studiów strategicznych. Akademia spełnia istotną rolę w systemie przygotowania i doskonalenia zawodowego kadr dowódczych, sztabowych i logistycznych Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej wszystkich poziomów dowodzenia: taktycznego, operacyjnego i strategicznego.

– To dla mnie zaszczyt i spełnienie wieloletnich dążeń i zamierzeń. Dziś mam możliwość uczestniczyć w inauguracji nowej uczelni wyższej Wojska Polskiego: Akademii Sztuki Wojennej, która nazwą i swoim programem nawiązuje do Wyższej Szkoły Wojennej. Uczelni, która kształciła i ukształtowała jedną z najlepszych kadr oficerskich, jakich Polska miała w okresie II Rzeczpospolitej. Cieszę się, że te marzenia dzisiaj stają się ciałem. Dziękuję ministrowi Wojciechowi Fałkowskiemu, bo to w dużej mierze jego dzieło. Decyzja o powołaniu Akademii Sztuki Wojennej była jedną z pierwszych decyzji, jakie podjąłem po objęciu stanowiska. Taka będzie armia, jacy będą polscy oficerowie – mówił podczas inauguracji ASW minister Antoni Macierewicz.

Źródło: Niezależna.pl, Twitter, Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze