Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Powitanie i pożegnanie papieża, udział we mszy św. w Brzegach. Magierowski: Program prezydenta na ŚDM jest intensywny

mg 12:39 25 lipca 2016
telewizja republika
– Prezydent przywita Ojca Świętego na lotnisku w podkrakowskich Balicach. Potem odbędzie się uroczyste, oficjalne powitanie na dziedzińcu Zamku Wawelskiego w Krakowie, gdzie pan prezydent i papież Franciszek wygłoszą przemówienia. Będzie też uczestniczył we mszy św. w Brzegach, a także pożegna papieża na lotnisku – poinformował w Telewizji Republika Marek Magierowski z Kancelarii Prezydenta.

Rzecznik prezydenta zaznaczał, że głowa państwa nie może uczestniczyć we wszystkich wydarzeniach organizowanych przy okazji Światowych Dni Młodzieży, ale jego terminarz jest z tej okazji i tak mocno napięty. – Prezydent przygotowuje się do Światowych Dni Młodzieży solidnie – zapewniał.

Magierowski zapewnił, że Kancelaria Prezydenta, ze względu na to, że Andrzej Duda bierze udział we wszystkich najważniejszych momentach ŚDM, ściśle współpracuje ze służbami zajmującymi się ochroną tego wydarzenia.

"Warto się rozpychać w Europie"

Magierowski był również pytany o to, czy Polska ma teraz szansę uzyskać pozycję lidera w Unii Europejskiej i wyróżnić się na arenie międzynarodowej.

– Trzeba się starać w jak najbardziej wyrazisty sposób pokazywać nasze opinie, nasz głos. Trzeba głośno mówić o tym, jakie mamy zdanie na temat kryzysu migracyjnego, czy walki z terroryzmem – podkreślał. – Warto się rozpychać w Europie i pokazywać, że jesteśmy silni i mamy coś do powiedzenia – dodawał, zaznaczając, że to za wcześnie, aby mówić o tym, że Polska miałaby wyznaczać ścieżki w UE. 

Źródło: telewizja republika

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze