Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Potężny atak zimy w Afganistanie i Pakistanie. Jest wiele ofiar!

M.N. 15:15 13 stycznia 2020
pixabay.com
Śmierć co najmniej 43 osób spowodowały obfite opady śniegu, deszczu i powodzie w różnych częściach Afganistanu i Pakistanu - przekazały w poniedziałek władze obu krajów.

W Pakistanie, gdzie zginęło 25 osób, najbardziej ucierpiała prowincja Beludżystan na południowym zachodzie kraju. Szef regionalnego centrum zarządzania kryzysowego Imran Zarkon poinformował, że 14 osób zmarło tam w ciągu ostatniej doby, głównie w wyniku zawalenia się dachów pod naporem śniegu.

Obfite opady śniegu wymusiły zamknięcie wielu dróg, a w niektórych częściach prowincji leży 15 cm śniegu. Ruch na międzynarodowym lotnisku w Kwecie, stolicy Beludżystanu, został zawieszony z powodu trudnej pogody.

Abdul Sattar z państwowej służby ratowniczej, podał, że 11 osób zginęło we wschodniej prowincji Pakistanu, Pendżabie, z powodu zawalanie się dachów wskutek silnych opadów deszczu.

 

Według władz w Afganistanie co najmniej 18 osób zmarło w następstwie niesprzyjającej pogody, w tym kobiety i dzieci. Rzecznik prasowy centrum zarządzania kryzysowego Hasibullah Szajchani, powiedział, że większość dróg w Afganistanie została zamknięta z powodu obfitych opadów śniegu i zagrożenia lawinowego.

Źródło: polsatnews.pl, IAR, media

Wczytuję ocenę...


RAFAŁ ZIEMKIEWICZ PYTA WPROST: CO Z TYMI WYBORAMI I DLACZEGO POLSKI INTERNET STAŁ SIĘ ŚCIEKIEM?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze