Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Potężne przedsięwzięcie MON. "Po raz kolejny wykonaliśmy całość budżetu"

am 14:31 27 grudnia 2017
Umowa podpisana dziś w Ministerstwie Obrony Narodowej, zakłada dostawę dwóch nowoczesnych niszczycieli min wraz z trzema pakietami wsparcia logistycznego oraz jednego okrętu ratowniczego, z opcją zamówienia drugiego. Wartość kontraktu wynosi niemal 2 mld zł.

– Dzisiaj podpisaliśmy dwa duże kontrakty, łącznie na kwotę blisko 2 mld zł - mówił dziś wiceszef resortu, Bartosz Kownacki.

Podczas konferencji prasowej doprecyzował, że kontrakt na budowę Ratownika to 755 mln zł, na budowę dwóch okrętów Kormoran II - ponad 1 mld 100 mln zł.

– Odbudowujemy polską marynarkę, ona przez lata była zapomniana, przez lata tam były duże problemy; odbudowujemy też polski przemysł stoczniowy (...). To jest pokazanie, że my potrafimy przelać w czyn, to co mówiliśmy - mówił.

Kownacki oświadczył również, że podpisane umowy po raz drugi z rzędu wykonały całość budżetu MON.

Takiej sytuacji w przeciągu ostatnich nastu lat nie było. Całość budżetu ministerstwo obrony narodowej zostaje wykonana - komentował.

Pod koniec listopada podniesiono banderę na nowym okręcie do walki minowej ORP Kormoran, który zastąpi służące od pół wieku trałowce. Jego Głównymi jego zadaniami są poszukiwanie, identyfikacja i niszczenie min morskich oraz przeprowadzanie okrętów i statków przez rejony zagrożenia minowego.

Kormoran może również stawiać miny. Okręt został zwodowany w 2015 r., zawarta dwa lata wcześniej umowa przewidywała budowę dwóch kolejnych okrętów tego typu.

Okręt projektu Ratownik przeznaczony jest do operacji ratowniczych, wsparcia na morzu i w rejonach przybrzeżnych. Zastąpi dwie przestarzałe jednostki ratownicze.

Źródło: niezalezna.pl

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.166/1) - CAŁA PRAWDA O ANDRZEJU TRETYNIE - MODELOWYM REKTORZE III RP
Wczytuję komentarze...
Najnowsze