Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Potężna erupcja wulkanu w Japonii. "Głazy lecą z nieba (...)" [ZOBACZ WIDEO]

am 13:37 11 marca 2018
twitter.com
Japonia to jeden z nielicznych krajów, w którym realnym zagrożeniem są wciąż aktywne i nieprzewidywalne wulkany. Japońskie słuzby wydały ostrzeżenie po tym, jak wulkan Shinmoe-dake zaczął wyrzucać w powietrze ogromne głazy niczym pył. Mimo gorąca, nagrania mrożą krew w żyłach…

Spadające skały zagrażają rejonowi w promieniu czterech kilometrów od wulkanu. Góra Shinmoe-dake, zwieńczona kraterem, leży na japońskiej wyspie Kiusiu. Ostatnimi czasy erupcje stały się aktywniejsze, głazy są wyrzucane wysoko w powietrze z ogromną siłą.

"Nowy alert ogłoszono w sobotę, choć wulkan jest aktywny od kilku dni.Wcześniej nie było tak niebezpiecznie, bo wyrzucał z krateru jedynie popiół" – informuje BBC News.

Sobotnie erupcje wyrzuciły popiół na wysokość 4,5 kilometra. Japońskie służby zanotowały dwa wybuchy. Według relacji zatrzęsły się domy w okolicy, a po zboczu góry zaczęła spływać lawa.

Wulkan Shinmoe-dake znany jest wielbicielom serii filmów o Jamesie Bondzie. "Zagrał" w filmie "Żyje się tylko dwa razy" z 1967 roku z Seanem Connerym w roli głównej. Twórcy obrazu wykorzystali zdjęcia góry, umieszczając w niej tajną bazę przestępczej organizacji.

Wulkan może być aktywny przez kilka miesięcy. W 2011 roku, jego wybuch zmusił setki rodzin do opuszczenia swoich domów. W Japonii jest 110 wulkanów.

 

 

Źródło: o2.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze