Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Postulaty Islamistów we Włoszech. "Prosimy o poszanowanie praw, nie chcemy przywilejów"

am 10:51 29 października 2017
pixabay.com
– Więcej meczetów i muzułmańskich cmentarzy, uznanie przez państwo mięsa z uboju halal - to postulaty, które wspólnota wyznawców Islamu postawiła władzom Włoch. Postanowili też powołać Zgromadzenie Islamskie do porozumiewania się z państwem.

Włoski dziennik "La Stampa" informuje, że wspólnota Islamistów podjęła inicjatywę utworzenia Zgromadzenia Islamskiego. Reprezentanci mają być upoważnieni do rozmów i negocjacji z władzami Włoch. Pomysłodawcą jest Roberto Hamza Piccardo - wydawca, pisarz i działacz stowarzyszeń muzułmańskich. Twierdzi też, że nie będzie to partia.

– To będzie instytucja , której zadaniem ma być prowadzenie negocjacji z państwem po to by przyznano muzułmanom te same prawa co Włochom -  wyjaśnił. Zgromadzenie ma zacząć funkcjonować od przyszłego roku.

– Do tej pory państwo zawarło porozumienia ze wszystkimi wspólnotami religijnymi, z wyjątkiem muzułmańskiej - kontynuował Piccardo. Wcześniej władze kraju tłumaczyły się brakiem instytucji, która reprezentowałaby całą wspólnotę.

– A my prosimy o poszanowanie praw, nie chcemy przywilejów; państwo może obecnie zwrócić się do nas, by rozpocząć dialog - dodał.

Wspólnota muzułmańska obecnie liczy 2,7 miliona osób, z czego 900 tysięcy to Włosi.

– Do 2030 roku będzie 5 milionów , a jak wskazują statystyki, w 2060 roku jedna trzecia ludności kraju będzie pochodzić z zagranicy - prognozował Hamza Piccardo.

Źródło: niezalezna.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze