Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Posiedzenie Rady Krajowej Zielonych. Są za warunkowym poparciem Funduszu Odbudowy

IO 18:23 11 kwietnia 2021
O stanowisko całej KO mają dyskutować jej liderzy w najbliższy wtorek.Fot. PAP/Albert Zawada
Zieloni opowiadają się za uzależnieniem poparcia Funduszu Odbudowy od spełnienia dwóch postulatów - przedstawienia przez rząd szczegółów Krajowego Planu Odbudowy i poparciem ratyfikacji większością dwóch trzecich - o takich decyzjach niedzielnej Rady Krajowej Zielonych poinformował rzecznik partii Maciej Józefowicz.
Podczas posiedzenia Rady Krajowej Zielonych dyskutowano o zbliżającym się głosowaniu Funduszu Odbudowy. Gościem obrad rady była europosłanka Sylwia Spurek, która przedstawiła Zielonym uwarunkowania związane z ratyfikacją funduszu.

Jak powiedział rzecznik partii Maciej Józefowicz, Rada Krajowa postanowiła uzależnić poparcie funduszu od spełnienia dwóch postulatów - przedstawienia przez rząd szczegółów Krajowego Planu Odbudowy oraz głosowania za ratyfikacją w Sejmie większością dwóch trzecich.

To jest wstępne stanowisko Zielonych, którzy wchodzą w skład Koalicji Obywatelskiej. O stanowisko całej KO mają dyskutować jej liderzy w najbliższy wtorek.

Rada Krajowa Zielonych nie dyskutowała o ewentualnym opuszczeniu Koalicji Obywatelskiej.

W grudniu ub.r. przywódcy państw UE porozumieli się w sprawie wieloletniego budżetu Unii na lata 2021-2027 oraz Funduszu Odbudowy gospodarek państw członkowskich po epidemii COVID-19. W ramach unijnego Funduszu Odbudowy Polska będzie miała do dyspozycji niemal 60 mld euro. Podstawą do sięgnięcia po te środki będzie KPO, który musi przygotować każde państwo członkowskie i przedstawić Komisji Europejskiej do końca kwietnia. Projekt Krajowego Planu Odbudowy został opublikowany przez rząd w marcu, jednak do początku kwietnia będzie on konsultowany.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze