Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Posiedzenie Rady Europejskiej rozpoczęto od minuty ciszy. Liderzy państw UE uczcili ofiary katastrofy smoleńskiej

am 20:57 10 kwietnia 2019
"Rada Europejska na prośbę PMM zaczęła się od minuty ciszy związanej z rocznicą katastrofy smoleńskiej" – napisał redaktor naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz. Dzisiejsze posiedzenie jest poświęcone brexitowi.

 

Szczyt rozpoczął się o godz. 18:00. Unijni przywódcy debatują nad opcją dłuższego, elastycznego przedłużenia brexitu. Ten miałby być możliwy tuż po tym, gdy Izba Gmin poprze umowę rozwodową. Nie jest jednak przesądzone, że taka koncepcja zostanie poparta.

Wielka Brytania potrzebuje dodatkowego czasu, by wyjść z UE, gdy tylko parlament wyrazi zgodę na umowę z UE - oświadczyła w Brukseli premier Zjednoczonego Królestwa Theresa May, wchodząc do budynku Rady Europejskiej na spotkanie z szefem RE Donaldem Tuskiem. Wszystko wskazuje na to, że zgodzi się ona na dłuższe niż wnioskowała przedłużenie brexitu.

"Poprosiłam o przedłużenie do 30 czerwca, ale znaczenie ma to, że jakiekolwiek przedłużenie umożliwi nam wyjście w momencie, gdy ratyfikujemy porozumienie. Możemy wyjść 22 maja" – powiedziała May dziennikarzom.

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka, najwyżsi dowódcy Wojska Polskiego oraz ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski. Polska delegacja zmierzała na uroczystości z okazji 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. 

 

Źródło: Twitter

Wczytuję ocenę...


RAFAŁ ZIEMKIEWICZ PYTA WPROST: CO Z TYMI WYBORAMI I DLACZEGO POLSKI INTERNET STAŁ SIĘ ŚCIEKIEM?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze