Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Poseł PO Tomasz Lenz naruszył nietykalność posła PiS Józefa Leśniaka? Rusza śledztwo!

EmaPob 19:55 29 września 2017
zrzut ekranu z sejm.gov.pl
Warszawska prokuratura okręgowa wszczęła dochodzenie w sprawie naruszenia nietykalności cielesnej dwóch posłów PiS, Józefa Leśniaka i Grzegorza Janika, podczas lipcowego posiedzenia Sejmu, na którym odbywało się drugie czytanie projektu ustawy o SN. W sprawę zamieszana jest też posłanka Platformy Obywatelskiej Kinga Gajewska. Leśniak uważa bowiem, że do zaatakowania posłów podżegała Tomasza Lenza z PO właśnie Gajewska.

– Prokuratura okręgowa wszczęła dochodzenia w sprawie naruszenia nietykalności cielesnej dwóch posłów. Miało do tego dojść w nocy z 18 na 19 lipca br. – poinformował w piątek rzecznik prokuratury okręgowej Łukasz Łapczyński. 

– Obaj posłowie zostali przesłuchani w charakterze świadków. Złożyli zeznania. Postępowanie jest na etapie gromadzenia materiału dowodowego, toczy się w sprawie – dodał Łapczyński.

Przypomnijmy, że w nocy z 18 na 19 lipca w Sejmie odbyło się drugie czytanie projektu ustawy o Sądzie Najwyższym. Debata była burzliwa, zaś przed Sejmem trwała manifestacja. Z zawiadomienia Leśniaka wynika, że jego nietykalność naruszył poseł Platformy Obywatelskiej Tomasz Lenz. Miał on podejść do Leśniaka i uderzyć go ręką w plecy. Według posła Prawa i Sprawiedliwości, do ataku „podżegała poseł Kinga Gajewska-Płochocka” z PO. 

 


Źródło: TVP Info

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze