Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Poseł Kukiz'15: Program 500+ również dla pierwszego dziecka

kg 8:01 11 stycznia 2016
Rafał Wójcikowski (Kukiz'15)Telewizja Republika
– Ponad 4 miliardy złotych (większy od zakładanego zysk NBP - red.), które mamy sprawiają, że można pomyśleć na temat realizacji programu 500+ również dla pierwszego dziecka (...) naszym priorytetem też jest demografia i polityka społeczna. Uważamy, że skoro jest przestrzeń do naprawy tego stanowiska, to dlaczego tego nie zrobić – powiedział poseł Kukiz'15 Rafał Wójcikowski.

Poseł Kukiz'15 zaproponował, aby za nieprzewidywany zysk NBP doprowadzić do realizacji programu 500+ również dla pierwszego dziecka. Według niego można także rozważyć wprowadzenie zrównoważonego budżetu. W ocenie Wójcikowskiego realna data na taki krok, to 2018 rok.

– Proponujemy rok 2018 na zrównoważony budżet. Premier Szydło powiedziała, że oczekuje od nas konstruktywizmu. My za to oczekujemy od rządu odpowiedzialności za przyszłe pokolenia, żeby nie miały garbu zadłużenia (...) stopniowe spłacanie długu i wychodzenie z tego zadłużenia byłoby bardzo korzystne dla Polski – powiedział poseł Kukiz'15.

Wójcikowski odniósł się także do słów przewodniczącego PE Martina Schulza, który porównał polską politykę do rządów Władimira Putina. – Przecież Niemcy kochają Putina i współpracują z takim rządem, więc nie wiem, czy to krytyka, czy komplement. Rząd niemiecki dba o interesy niemieckich banków i sklepów, żeby nie płaciły wysokich podatków – dodał.

Według posła Kukiz'15, to co działo się w ostatnich czasach w mediach publicznych było skandaliczne. Wójcikowski dodał, że jego ugrupowanie daje pół roku kredytu zaufania rządowi oraz ma nadzieję, że przez ten czas będą przygotowane konstruktywne rozwiązania.

– Optujemy za rozwiązaniami obywatelskimi. Niech obywatele decydują, kto ma być prezesem Telewizji Polskiej. Dajmy głos i decyzję obywatelom – zakończył Wójcikowski.

 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze