Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Poseł Kukiz'15: Funkcję TK powinien przejąć Sąd Najwyższy. Nie będzie oskarżeń o upolitycznienie

mg 21:18 30 listopada 2015
telewizja republika
– Sędziowie Trybunału Konstytucyjnego nie ukrywają swoich preferencji politycznych. Zastanawiamy się, czy nie powierzać zadań Trybunału Sądowi Najwyższemu, tak jak jest w USA, nie byłoby wówczas oskarżeń o upolitycznienie – mówił w Telewizji Republika poseł Kukiz'15 Jakub Kulesza.

Polityk dopytywany, czy rzeczywiście mierzymy się obecnie w Polsce z kryzysem demokracji, stwierdził, że "na pewno nie są tak łamane standardy, jak były łamane przez ostatnich osiem lat".

Wspomniał w kontekście łamania zasad demokracji o prof. Rzeplińskim, który rozpatrując ustawy o TK, będzie de facto orzekał we własnej sprawie.

– Dyskutujemy, czy nie podjąć uchwały w tej sprawie, bo to jawne łamanie demokratycznych zasad – stwierdził Kulesza.

Politycy w studiu pozytywnie cenili decyzję prezydenta Andrzeja Dudy o zwołaniu konsultacji w spawie Trybunału Konstytucyjnego. CZYTAJ WIĘCEJ...

– Bardzo nas ucieszyło zaproszenie na jutrzejsze konsultacje w tej sprawie. Prezydent zachował sią tak, jak powinien – uznał poseł Kukiz'15.

– Bardzo dobrze, że prezydent zapowiedział konsultacje – ocenił również poseł PiS Paweł Lisiecki. – Żeby w Polsce przeprowadzać reformy trzeba wprowadzac odpowiednie ustawy, Jeśli Trybunał Konstytucyjny będzie blokował te ustawy tylko dlatego, że uchwala je PiS, to będzie zła sytuacja – podkreślał polityk partii rządzącej.

Lisiecki zaznaczył, że przydałaby się zmiana w konstytucji, która uregulowałaby funkcjonowanie Trybunału. – Trybunał Konstytucyjny jest w tej chwili w centrum sporu, ale jest on częścią ładu konstytucyjnego. Wypadałoby zastanowić się, czy konstytucja nie powinna ulec zmianie, a wraz z nią forma TK – uznał.

Źródło: telewizja republika

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze