Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Portugalskie media o planie obudowy gospodarczej UE: Polska w silnej grupie negocjatorów

JJ 20:45 6 czerwca 2020
Pixabay, CC0
Według portugalskiego tygodnika "Expresso" Polska należy do grona najsilniejszych negocjatorów planu odbudowy gospodarczej wśród państw członkowskich UE.

Plan mający na celu zwalczanie skutków gospodarczych pandemii koronawirusa został zaprezentowany przez Komisję Europejską pod koniec maja.

Jak czytamy w lizbońskim tygodniku,  kluczowymi państwami popierającymi obecny kształt programu odbudowy UE są Francja oraz Niemcy. W ocenie portugalskich dziennikarzy, zbieżność poglądów z "osią francusko-niemiecką" pozwala państwom takim jak Polska, Włochy i Portugalia mieć wysokie oczekiwania co do ostatecznego kształtu tego planu.

Gazeta odnotowuje, że Polska może być jednym z największych beneficjentów proponowanego przez Komisję Europejską programu, o wartości szacowanej na 750 mld euro. Tygodnik podaje natomiast, że zdeklarowanymi przeciwnikami  obecnej wersji planu odbudowy są dwa inne państwa z Europy Środkowo-Wschodniej: Węgry i Czechy.

W ostatnich dniach Czechy, według "Expresso", wraz z Finlandią przyłączyły się do państw tzw. oszczędnej czwórki, czyli: Austrii, Danii, Holandii i Szwecji, postulujących oparcie programu pomocowego na kredytach.

 

Źródło: Polskie Radio, IAR

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze