Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Portugalia walczy z Covid-19. Zanotowano 87 zgonów z powodu koronawirusa

JD 16:48 6 grudnia 2020
Zdjęcie ilustracyjne.pexels.com
W Portugalii w ciągu ostatniej doby zarejestrowano 87 zgonów z powodu Covid-19. To jeden z najwyższych dobowych przyrostów ofiar śmiertelnych od czasu wybuchu epidemii koronawirusa– poinformowało w niedzielę ministerstwo zdrowia tego kraju.
Resort wskazał, że zanotowana od soboty liczba zmarłych na Covid-19 była o zaledwie cztery niższa od dziennego rekordu ofiar w tym kraju z listopada. Dotychczas po infekcji koronawirusem potwierdzono w Portugalii 4963 ofiary śmiertelne.

Służby medyczne zanotowały spadek dynamiki zakażeń w ciągu ostatnich 24 godzin. Między piątkiem a sobotą było ich ponad 6 tys., natomiast już w ciągu następnej doby prawie 3,9 tys.  Zdecydowana większość przypadków zakażenia koronawirusem wystąpiła w północnych dystryktach oraz w stołecznej aglomeracji.

Od soboty liczba osób leczących się w szpitalach na Covid-19 wzrosła o 39, a w sumie przebywa w nich 3268 zainfekowanych pacjentów. 514 z nich to osoby na oddziałach intensywnej terapii.

 Pomimo ogłoszonego na początku grudnia przez rząd planu ogólnokrajowych szczepień aż 92 proc. obywateli obawia się o rozwój sytuacji epidemicznej.

Przeprowadzone badanie Aximage pokazuje  drastyczny spadek liczby osób zadowolonych z jakości swojego życia społecznego. O ile na początku marca satysfakcję z niego wyrażało 79 proc. obywateli, to obecnie deklaracje takie składa zaledwie 27 proc. osób.

 

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze