Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Portugalia: trzech strażaków rannych w pożarach lasów w dystrykcie Porto

A.N. 12:38 3 sierpnia 2020
Władze obrony cywilnej wydały alert o możliwości pojawienia się w poniedziałek kolejnych pożarów na terenie niemal wszystkich dystryktów kraju.Fot. PAP/EPA/PAULO NOVAIS
Trzech strażaków zostało rannych w nocy z niedzieli na poniedziałek podczas gaszenia pożarów lasów w okolicach Porto w północnej Portugalii. W poniedziałek z ogniem w całym kraju walczy kilkadziesiąt jednostek straży pożarnej.
Z informacji portugalskiej telewizji RTP wynika, że w poniedziałek rano walka z żywiołem koncentruje się w okolicach największych miast tego kraju - Lizbony oraz Porto.

Według portugalskiej obrony cywilnej rano w okolicach miasta Valongo w dystrykcie Porto trwało dogaszanie dużego pożaru lasów, w którym rannych zostało trzech strażaków. Ich życiu, jak zapewniły służby medyczne, nie zagraża niebezpieczeństwo.

Walka z ogniem prowadzona jest również na terenie aglomeracji lizbońskiej. Największe pożary występują tam w okolicach miast Oeiras, Loures i Torres Vedras.

Władze obrony cywilnej wydały alert o możliwości pojawienia się w poniedziałek kolejnych pożarów na terenie niemal wszystkich dystryktów kraju w związku z trwającymi trzy tygodnie upałami i porywistym wiatrem.

W lipcu w Portugalii w walce z pożarami zginęło czterech strażaków, a ogień strawił kilkadziesiąt tysięcy hektarów lasów, łąk i terenów uprawnych.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze