Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Porozumienie koalicyjne podpisane. J. Kaczyński: Mamy dla Państwa radosną wiadomość

JJ 12:33 26 września 2020
Konferencja Zjednoczonej PrawicyTwitter/Anita Czerwińska rzecznik PiS (@RzecznikPiS)
– Mamy dla Państwa radosną wiadomość. Bardzo się cieszymy, zostało zawarte porozumienie, za chwilę zostanie podpisane – poinformował prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

– Jestem głęboko przekonany, że dzisiejszy dzień dobrze zapisze się w naszej historii bo mamy przed sobą trzy lata do kolejnych wyborów parlamentarnych i jestem zupełnie pewien, że to będą lata dobrze wykorzystane dla Polski. Różne mogą być okoliczności, ale z całą pewnością wszystko, co będzie możliwe do zrobienia dla umocnienia naszej wspólnoty i  poprawy losu każdego obywatela, będzie uczynione. Nasze porozumienie jest tego gwarancją - podkreślił polityk.

– Jeszcze raz chciałem podziękować naszym kolegom. Bardzo się cieszę. Przed nami dobra przyszłość - zapewnił były premier. 

 

 

– Siłą Zjednoczonej Prawicy zawsze był pluralizm. (...) Doszliśmy do nowych ustaleń dotyczących programu rządowego na następne trzy lata – podkreślił prezes Porozumienia Jarosław Gowin.

Jak wskazał polityk, obok tego pluralizmu w koalicji kluczowa jest wewnętrzna jedność, a niniejsze porozumienie stanowi jej wyraz.

– Przed Polską wielkie wyzwania, dlatego porozumienie Zjednoczonej Prawicy to bardzo dobre zdarzenie nie tylko dla nas, ale całego kraju – powiedział Gowin.

– Czas pokazał - a czas się nie myli - że te pięć lat za nami to dobre lata dla Polski. Dlatego mamy prawa wnioskować, że te następne trzy lata to też dobry czas - ale wtedy i tylko wtedy, gdy będziemy dobrze pracować – zapewnił z kolei lider Solidarnej Polski, Zbigniew Ziobro.

– Szanując decyzję Polaków, który postawili na Zjednoczoną Prawicę, szanując wzajemnie swoją podmiotowość i szanując wspólne cele, jakie wyznaczyliśmy sobie – podkreślił minister sprawiedliwości.

Po krótkich wystąpieniach szefów partii koalicyjnych przystąpiono do podpisania umowy. 

 

Źródło: Facebook/Prawo i Sprawiedliwość

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze