Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Poroszenko: USA udzielą Ukrainie gwarancji finansowych na 1 mld USD

mg 11:10 19 września 2014
twitter
Stany Zjednoczone udzielą Ukrainie gwarancji finansowych na 1 mld dolarów na wsparcie gospodarki – poinformował prezydent Petro Poroszenko na swoim koncie na Facebooku, wyjaśniając, że ustalił to podczas czwartkowej wizyty w USA.

„Ustaliliśmy z (prezydentem) Barackiem Obamą, że Ukraina otrzyma gwarancje finansowe na 1 mld od USA. Zostanie także rozszerzona pomoc dla Ukrainy w kwestiach bezpieczeństwa. Prezydent USA zapewnił, że mamy nie tylko wiernego przyjaciela w nim osobiście, ale i przyjaciela w narodzie amerykańskim. Ameryka jest z narodem Ukrainy” – napisał Poroszenko.

Wcześniej Stany Zjednoczone obiecały Ukrainie pomoc wartości 53 mln dolarów na walkę ze wspieranymi przez Rosję separatystami na wschodzie kraju i na cele humanitarne. Będzie to m.in. radarowy system obrony przeciwmoździerzowej.

Wysocy rangą przedstawiciele Białego Domu powiedzieli, że 46 mln USD będzie przeznaczone na wzmocnienie bezpieczeństwa Ukrainy, a 7 mln na pomoc humanitarną.

W środę Poroszenko złożył wizytę w Kanadzie. Ukraina otrzymała od niej 200 mln dolarów kanadyjskich (182 mln USD) w ramach pięcioletniej pożyczki.

Źródło: pap

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze