Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Poroszenko dziękuje Polsce i zaprasza prezydenta Dudę na Ukrainę

dmc 22:40 4 września 2015
Petro Poroszenko, prezydent Ukrainy FLICKR/ATLANTIC COUNCIL/CC BY-NC-ND 2.0
Petro Poroszenko i prezydencki minister Krzysztof Szczerski spotkali się w Kijowie, aby omówić sytuację w Donbasie i porozumienie o zawieszeniu broni – podaje agencja Interfax-Ukraina. Ukraiński prezydent podziękował Polsce za solidarność na arenie międzynarodowej i zaprosił Andrzeja Dudę do odwiedzenia Ukrainy.

Poroszenko powiedział, że w ciągu ostatnich sześciu dni w Donbasie utrzymuje się zawieszenie broni. – To daje ostrożną nadzieję na pokojowy rozwój wydarzeń – dodał.

Ukraiński przywódca podziękował Polsce za niezmiennie aktywne stanowisko i solidarność w obronie Kijowa na arenie międzynarodowej „w szczególności na drodze Ukrainy do integracji europejskiej”.

Poroszenko podkreślił konieczność wzmacniania relacji ukraińsko-polskich w dziedzinie współpracy wojskowo-technicznej, w tym także w ramach wspólnej brygady litewsko-polsko-ukraińskiej – podaje biuro prasowe ukraińskiego prezydenta.

Z kolei prof. Krzysztof Szczerski w imieniu prezydenta Andrzeja Dudy, potwierdził dalszą potrzebę rozszerzenia strategicznego partnerstwa między Polską a Ukrainą.

Zdjęcie w towarzystwie prezydenckiego ministra Poroszenko opublikował na swoim Twitterze.

 

Źródło: interfax.com.ua

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.157/1) - HOMOTERROR W NATARCIU
Wczytuję komentarze...
Najnowsze