Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ponad milion wiernych w Brzegach. Nocne czuwanie z papieżem Franciszkiem

zm
AKTUALIZOWANY 21:25 30 lipca 2016
15:43 30 lipca 2016
Twitter@sdm_pl
W podkrakowskich Brzegach odbyło się modlitewne czuwanie z udziałem papieża. Na terenie Campus Misericordiae zebrał się ponad milion pielgrzymów. Franciszka witały wiwatujące tłumy młodych ludzi.

V dzień Światowych Dni Młodzieży papież rozpoczął od udziału w uroczystościach w Bazylice Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach i odprawienia mszy dla duchowieństwa w sanktuarium św. Jana Pawła II. Zgodnie z zapowiedziami Franciszek wyspowiadał też kilka osób. CZYTAJ WIĘCEJ

Po południu w siedzibie kurii przy Franciszkańskiej 3 podany został uroczysty obiad, który papież zjadł w towarzystwie młodych wolontariuszy. Młodzi pytali papieża m.in. o to, jak się modlić. – Pytaliśmy o jego preferencje kulinarne, jakiej muzyki słucha. To była chwila cieszenia się Kościołem w Polsce i na świecie – mówiła Dorota Abdelmoula. CZYTAJ WIĘCEJ

Nocne czuwanie z papieżem

Po popołudniowych odwiedzinach w siedzibie Arcybiskupów Krakowskich i Bazylice Franciszkańskiej, papież udał się do podkrakowskich Brzegów.

Na miejscu przywitały go tłumy wiernych. Jak podają organizatorzy, na terenie Campus Misericordiae zebrał się ponad milion pielgrzymów.  Po rozpoczęciu czuwania, młodzi dzielili się swoimi świadectwami. Swoimi historiami podzielili się – Polka, Syryjka oraz Paragwajczyk. Franciszek wygłosił też rozważanie.

Po słowach papieża, rozpoczęła się adoracja eucharystyczna, a uroczystość po godzinie 21 zakończył Apel Jasnogórski odmówiony przez Franciszka i zebraną młodzież.

Źródło: TVP Info, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze