Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ponad 6 osób zabiło się przez ...

sm 14:23 5 lutego 2019
Aż sześć zgonów, prawdopodobnie spowodowanych zażyciem dopalaczy odnotowała w ostatnim kwartale policja w powiecie zawierciańskim (Śląskie). Śledczy czekają na wyniki badań, które zweryfikują ich przypuszczenia.

W najbliższą sobotę w Zawierciu ma odbyć się protest przeciwko dopalaczom.

 

"Mamy informacje o sześciu zgonach w ostatnim kwartale, co do których mamy przypuszczenia, że miały związek z zażyciem jakichś środków odurzających" - powiedział we wtorek PAP nadkom. Andrzej Świeboda z zawierciańskiej komendy.

 

Jak wyjaśnił, przypadki śmieci tych sześciu osób zostały wstępnie wytypowane do zbadania pod kątem zażycia dopalaczy, bo były one związane ze środkiem narkomanów. Policja równocześnie dementuje pojawiające się w internecie informacje o masowych zgonach, z zawyżonymi liczbami ofiar dopalaczy w Zawierciu.

 

Policjanci zaznaczają, że trwa śledztwo w tej sprawie, prowadzi je Prokuratura Rejonowa w Zawierciu. Kluczowe w nim będą wyniki badań toksykologicznych, które wykażą jaka substancja bądź substancje spowodowały śmierć tych osób.

 

Równocześnie – jak poinformował nadkom. Świeboda – policjanci z pionu kryminalnego przez cały czas prowadzą czynności, które mają wyeliminować z rynku osoby handlujące groźnymi substancjami. W miniony wtorek zawierciańscy policjanci zatrzymali 27-letnią kobietę, która jest podejrzana o rozprowadzanie dopalaczy. W jej mieszkaniu zabezpieczono biały proszek, który został przesłany do szczegółowych badań. 27-latka została aresztowana na trzy miesiące. Nie jest wykluczone, że w tej sprawie zostaną zatrzymane kolejne osoby.

 

W najbliższą sobotę w Zawierciu ma odbyć się manifestacja pt. "Powiedz +stop+ dopalaczom". Uczestnicy zgromadzenia przejdą ulicami miasta protestując przeciwko sprzedawaniu tego typu substancji i przestrzegając przed ich zażywaniem.

 

Policjanci po raz kolejny apeluje o unikanie dopalaczy - przypominają, że to trucizna, której zażycie powoduje szybkie i nieodwracalne zmiany w organizmie, a czasem może skutkować śmiercią.

 

Jak podały służby sanitarno-epidemiologiczne, w woj. śląskim w ubiegłym roku znacząco wzrosła liczba osób, które zmarły po zażyciu dopalaczy. W 2018 r. było to 16 osób (z czego trzy zmarły w Mikołowie podczas Świąt Bożego Narodzenia). Natomiast w 2017 r. z powodu zatrucia dopalaczami zmarły dwie osoby. Liczba zarejestrowanych w ubiegłym roku zatruć po zażyciu dopalaczy - ponad tysiąc - była porównywalna z liczbą zatruć w roku poprzednim.

Źródło: Media

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - HANNA SHEN, EWA ISZORO - NIE MOŻNA WIERZYĆ CHIŃSKIM DANYM NA TEMAT EPIDEMII
Wczytuję komentarze...
Najnowsze