Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ponad 4,7 tys. żołnierzy i pracowników wojska w walce z koronawirusem

AS 10:20 24 marca 2020
gov.pl
Ponad 4,7 tys. żołnierzy i pracowników wojska będzie wspierać we wtorek działania związane z walką z epidemią koronawirusa - zapowiedział minister obrony Mariusz Błaszczak.

"Ponad 4,7 tys. żołnierzy oraz pracowników cywilnych wojska będzie dziś pomagać w walce z koronawirusem Prawie 1,7 tys. żołnierzy wspiera Straż Graniczną i Policję w ochronie granic" – napisał Błaszczak we wtorek na Twitterze.

 

Wojsko współpracuje z innymi służbami mundurowymi i z Ministerstwem Zdrowia w działaniach mających powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa; pomaga osobom starszym i objętym kwarantanną. Utrzymuje w gotowości 14 wojskowych szpitali i pięć ośrodków medycyny prewencyjnej.

 

Ośrodek Diagnostyki i Zwalczania Zagrożeń Biologicznych Wojskowego Instytutu Higieny i Epidemiologii może wykonać 350 testów dziennie na obecność koronawirusa. Armia przygotowała też mobilne zespoły medyczne, pojazdy i obiekty przystosowane do odbywania w nich kwarantanny, oferuje także transport lotniczy w razie potrzeby ewakuacji medycznej.

 

Liczba stwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w Polsce wyniosła we wtorek 766, osiem osób zmarło.

Źródło: pap

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze