Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ponad 300 nowych przypadków zachorowania na koronawirusa. Zmarło kolejne 15 osób

M.N. 13:11 3 maja 2020
pixabay.com
"Mamy 318 nowych i potwierdzonych przypadków koronawirusa" - podało w niedzielę Ministerstwo Zdrowia. Jednocześnie resort poinformował o śmierci następnych 15 osób w wyniku zakażenia chorobą Covid-19. Łącznie w Polsce zachorowały do tej pory 13 tys. 693 osoby. Resort zdrowia odnotował 678 zgonów chorych na Covid-19.

Ministerstwo zdrowia poinformowało wcześniej w sobotę, że w ciągu doby wykonano ponad 11,3 tys. testów na koronawirusa.

W poniedziałek rozpoczyna się kolejny etap znoszenia ograniczeń związanych z epidemia koronawirusa w Polsce. Otwarte zostaną m.in. galerie i centra handlowe. Do pracy wracają także fizjoterapeuci, których gabinety zostaną otwarte.

Otwarte zostaną także biblioteki. Rząd zezwolił także na to, aby hotele zaczęły przyjmować gości. Jednak na razie nie będą one mogły otworzyć dla klientów restauracji. 

W Polsce pierwszy przypadek potwierdzono 4 marca. Od 21 marca obowiązuje stan epidemii. Wprowadzono wtedy wiele restrykcji związanych z funkcjonowaniem instytucji, placówek, przekraczaniem granic. Od 16 kwietnia obowiązkowe stało się również zasłanianie twarzy - nosa i ust - w przestrzeni publicznej.

Źródło: Twitter

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze