Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Pompeo: w połowie lutego w Polsce odbędzie się międzynarodowa konferencja w sprawie Iranu!

M.N. 14:25 11 stycznia 2019
Flickr
Sekretarz stanu USA Mike Pompeo poinformował, że w połowie lutego w Polsce odbędzie się międzynarodowa konferencja w sprawie Iranu. W wywiadzie dla telewizji Fox News szef amerykańskiej dyplomacji poinformował, że konferencja zgromadzi delegacje z całego świata.

W wywiadzie udzielonym w Kairze Mike Pompeo podał 13-14 lutego jako datę konferencji w Polsce. 

Powiedział, że wezmą w niej udział dziesiątki państw z Azji, Afryki, Półkuli Zachodniej, Europy i Bliskiego Wschodu. - Zbierzemy się by rozmawiać o stabilizacji Bliskiego Wschodu oraz pokoju, wolności bezpieczeństwie w regionie. Chodzi między innymi o to by Iran nie odgrywał destabilizującej roli - dodał sekretarz a stanu USA. 

Mike Pompeo kontynuuje podróż po Bliskim Wschodzie, która obejmuje dziewięć krajów. Jej celem jest między innymi zapoznanie partnerów USA z planem wycofania wojsk z Syrii oraz zwiększenie presji na Iran. Podczas wystąpienia na Uniwersytecie Amerykańskim w Kairze szef amerykańskiej dyplomacji wezwał kraje Bliskiego Wschodu do zakończenia sporów i podjęcia wspólnych działań dla ograniczenia wpływów Teheranu. Pompeo skrytykował także politykę bliskowschodnią poprzedniego prezydenta Baracka Obamy. Stwierdził, że była ona oparta na myśleniu życzeniowym i rozzuchwaliła Iran.

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze