Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Pomóż! Zgłoś się do Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów

DZ 19:13 25 października 2020
Piotr GlińskiPAP
Bardzo proszę i apeluje do wszystkich, którzy mogą pomóc w tym trudnym czasie pandemii o zgłaszanie się do Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej (MRiPS) - zaapelował na Twitterze wicepremier Piotr Gliński.
Utworzenie Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów (SKPS) ogłoszone zostało 23 października podczas konferencji prasowej w KPRM z udziałem m.in. minister Maląg i premiera Mateusza Morawieckiego.

Program SKPS koordynuje MRiPS. Dzięki niemu osoby starsze uzyskają niezbędną pomoc w trudnym czasie ze strony wolontariuszy, organizacji pozarządowych, harcerzy oraz ochotniczych straży pożarnych i Wojsk Obrony Terytorialnej.

Dzwoniąc na numer telefonu 22 505 11 11 osoby starsze (powyżej 70. roku życia) mogą poprosić o pomoc w czynnościach, które wymagają wyjścia z domu, a które utrudnione są przez panującą pandemię. Mowa m.in. o zakupach spożywczych czy dostarczeniu artykułów higienicznych.

Osoba przyjmująca zgłoszenie przekaże numer kontaktowy seniora potrzebującego wsparcia do ośrodka pomocy społecznej w danej gminie. Pracownik ośrodka skontaktuje się z seniorem; zweryfikuje zgłoszenie i ustali wszystkie szczegóły związane z udzieleniem pomocy. Wolontariusze dostarczą osobom starszym niezbędne produkty. Koszty zakupów pokryje senior.

Wolontariusze zainteresowani udzieleniem pomocy seniorom mogą zgłosić się przez Internet wypełniając ankietę na stronie www.wspierajseniora.pl lub osobiście zgłaszając się do lokalnego ośrodka pomocy.

Źródło: PAP, Twitter Piotr Gliński (@PiotrGlinski)

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze