Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Pomaska: Propozycja zmiany konstytucji wyszła od partii, która notorycznie ją łamie

lml 12:13 6 maja 2016
facebook.com/apomaska
– To będzie niezwykły dzień. Niezwykły też dlatego, że możliwe, że nawet po '89 roku nie było tak dużej demonstracji w Polsce, jaka będzie jutro – powiedziała na antenie TVN24 o jutrzejszym marszu opozycji Agnieszka Pomaska, posłanka Platformy Obywatelskiej.

Agnieszka Pomaska stwierdziła, że propozycja zmiany konstytucji, o której mówił 2 maja Jarosław Kaczyński, a dzień później prezydent Andrzej Duda, wyszła od ugrupowania które "konstytucję notorycznie łamie". To samo zarzuciła prezydentowi Andrzejowi Dudzie. – Nie może być na to zgody. Nie może być negocjowania, w jakim zakresie można łamać prawo w Polsce – powiedziała. Dodała, że w jej ocenie propozycja ta "jest niepoważna" i nie widzi możliwości porozumienia się w tej kwestii z prezesem PiS.

"Szłamacha zna już wyniki ratingu"

Posłanka Platformy Obywatelskiej odniosła się także do wczorajszej wypowiedzi prezesa Trybunału Konstytucyjnego, Andrzeja Rzeplińskiego, który powiedział wczoraj o liście od ministra Pawła Szałamachy, w którym prosił prezesa TK o milczenie do 13 maja, bo właśnie wtedy agencja ratingowa ogłosi raport dotyczący wiarygodności kredytowej Polski. Zarzuciła ministrowi finansów, że pewnie znał już wynik tego rankingu, stąd jego list do Rzeplińskiego. – Podejrzewam, że pan minister Szałamacha już wie (o wynikach dotyczących raportu wiarygodności zdolności kredytowej Polski - red.) – powiedziała. Zdaniem posłanki PO list ministra finansów miał za zadanie odwrócenie uwagi od – jej zdaniem – obniżenia ratingu naszego kraju. 

Źródło: tvn24.pl, Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - HANNA SHEN, EWA ISZORO - NIE MOŻNA WIERZYĆ CHIŃSKIM DANYM NA TEMAT EPIDEMII
Wczytuję komentarze...
Najnowsze