Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Polskie wojsko się wzmacnia! ZOBACZ nasz najnowocześniejszy sprzęt

AS 18:15 31 maja 2019
mon.gov.pl
- Przed chwilą przekazałem najnowocześniejszy sprzęt - zestawy rakietowe POPRAD. Sprzęt, który będzie służył obronności Rzeczypospolitej Polskiej. Sprzęt, który trafił na wyposażenie bardzo doświadczonego wojska, jakim niewątpliwie są żołnierze z 15. Pułku Przeciwlotniczego - powiedział w Gołdapi Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej.

W piątek, 31 maja szef MON przekazał żołnierzom 15. Gołdapskiego Pułku, Przeciwlotniczego 9 nowoczesnych samobieżnych zestawów przeciwlotniczych bardzo krótkiego zasięgu POPRAD. 

- Ten sprzęt, który przed chwilą przekazałem jest produkowany w Polsce.  To jest produkt Polskiej Grupy Zbrojeniowej, a więc konsorcjum firm, które zanotowały dodatni wynik finansowy za rok ubiegły. To jest też niezwykle ważne, żeby Wojsko Polskie korzystało, w tych dziedzinach w jakich to jest możliwe, z produktów polskiego przemysłu zbrojeniowego - mówił minister Błaszczak.

Dostawy zestawów przeciwlotniczych POPRAD realizowane w latach  2018-2021 stanowią element budowy wielowarstwowego systemu obrony powietrznej przy współpracy z polskim przemysłem obronnym. Umowa obejmuje dostawę 77 zestawów do roku 2021. 

Całkowity koszt zawartej umowy, która obok dostaw sprzętu wojskowego, obejmuje również pakiet szkoleniowy w zakresie eksploatacji, napraw i remontów dostarczonych wyrobów, wynosi ponad 1 mld zł. 

- Jeszcze raz chciałbym podkreślić, że żołnierze z 15. Pułku należą do najlepszych w Polsce. To żołnierze bardzo doświadczeni. To żołnierze, którzy dają gwarancję tego, że Polska jest bezpieczna - podkreślił minister Błaszczak. 

 

Szef resortu obrony wziął również udział w uroczystości odsłonięcia Obelisku Żołnierzy Wyklętych w m. Rudzia. 

- Dziś pamiętamy, dziś podkreślamy, że ofiara Żołnierzy Niezłomnych stanowi fundament naszej tożsamości narodowej, ale także stanowi wzór do naśladowania dla żołnierzy Wojska Polskiego. Wierność złożonej przysiędze, odwaga, poświęcenie to są cechy, wokół których budowane jest morale dzisiejszych żołnierzy Wojska Polskiego - powiedział szef MON. 

Minister Błaszczak wręczył również pamiątkowy ryngraf i upominki dla uczniów Szkoły Podstawowej w Grabowie oraz uczniom klas mundurowych z Gołdapii. 

- Bardzo się cieszę z tego, że również młodzież z miejscowej szkoły jest obecna na tej uroczystości, że pamięta, że nauczyciele pamiętają, że będą opiekowali się tym miejscem pamięci. Miejscem szczególnym, związanym z walką do końca, z oddaniem służbie najjaśniejszej Rzeczypospolitej. Ta pamięć będzie wieczna - mówił szef MON.

Źródło: mon.gov.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze