Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Polskie psy najlepsze! Właśnie wyczuły nielegalnych imigrantów na granicy!

sm 12:01 10 czerwca 2019
Trzech obywateli Libanu, którzy nielegalnie przekroczyli tzw. zieloną granicę z Ukrainy zatrzymali strażnicy graniczni z Lubaczowa. Na trop ukrywających się na mokradłach imigrantów wpadł pies Bieszczadzkiego Oddziału SG. Celem cudzoziemców miała być Holandia.

Jak poinformowała w poniedziałek PAP rzeczniczka BiOSG mjr Elżbieta Pikor, trzyosobową grupę zatrzymano w miniony weekend koło miejscowości Cetynia (pow. lubaczowski). Na trop imigrantów ukrywających się w gęstych zaroślach na mokradłach wpadł pies pełniący służbę w BiOSG – dwuletni owczarek niemiecki Euro.

 

"Strażnicy graniczni z Lubaczowa, patrolujący granicę wspólnie z psem służbowym, zauważyli na linii granicy ślady mogące świadczyć o nielegalnym jej przekroczeniu. Reakcja psa była natychmiastowa - od razu podjął trop i ruszył w kierunku bagnistych zarośli. Po kilku minutach przyniósł w pysku i położył obok swojego przewodnika męski but" – opowiedziała mjr Pikor.

 

Okazało się, że w zagajniku ukryli się trzej mężczyźni w wieku od 26 do 38 lat - obywatele Libanu narodowości palestyńskiej.

 

"Mężczyźni nie posiadali przy sobie dokumentów tożsamości. Przyznali się, że kilkanaście minut wcześniej przekroczyli z Ukrainy granicę państwa" – powiedziała mjr Pikor.

 

Zatrzymani wyjaśnili, że na Ukrainę dostali się legalnie, a krajem docelowym ich wyprawy była Holandia.

 

Wszyscy usłyszeli zarzut nielegalnego przekroczenia granicy. Rzeczniczka zaznaczyła, że Straż Graniczna skierowała w ich sprawie akt oskarżenia do sądu.

 

Obcokrajowcy zostali przekazani z powrotem na Ukrainę w ramach readmisji.

 

Jako ciekawostkę mjr Pikor podała, że Euro długo nie chciał oddać należącego do jednego z imigrantów buta, traktując go jako swoje trofeum.

 

Ze statystyki przytoczonej przez BiOSG wynika, że w tym roku to pierwszy przypadek zatrzymania obywateli Libanu na podkarpackim odcinku polsko-ukraińskiej granicy. Łącznie zatrzymano 56 cudzoziemców, którzy pieszo przekroczyli granicę z Ukrainy, aby dotrzeć do krajów Europy Zachodniej. Byli to głównie obywatele Iraku, Turcji i Afganistanu.

Źródło: Centrum Prasowe PAP

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze