Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Polskie MSZ ostrzega! Do tych państw nie jedź jako turysta! ZOBACZ LISTĘ!

sm 13:36 1 marca 2018
Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych na bieżąco aktualizuje tzw. mapy zagrożeń dla turystów. Oto najnowsza lista krajów, gdzie nie powinniśmy jechać, jeśli cenimy swoje życie i zdrowie.

Stopień zagrożeń oceniany jest w czterostopniowej skali:

1 - zachowaj zwykłą ostrożność

2 - ostrzegamy przed podróżą

3 - nie podróżuj

4 - opuść natychmiast

W najnowszym komunikacie pojawiły się cztery nowe państwa. Wcześniej pojawiło się pięć innych ostrzeżeń, a co do kilku państw potrzebne były aktualizacje. I tak, we Francji i Belgii, władze obniżyły poziom zagrożenia terrorystycznego. MSZ mimo wszystko apeluje do obywateli polskich przebywających w Belgii i Francji o zachowanie ostrożności, bieżące śledzenie sytuacji bezpieczeństwa i stosowanie się do zaleceń miejscowych służb porządkowych/

NIE PODRÓŻUJ DO:

1. Filipin

"W związku z zagrożeniem terrorystycznym, możliwymi starciami zbrojnymi pomiędzy siłami rządowymi a rebeliantami z ugrupowań islamistycznych, a także ze względu na podwyższone ryzyko porwań cudzoziemców, Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza podróże do południowej części Filipin" - czytamy w komunikacie.

2. Malezja

MSZ ostrzega przed podróżami do Malezji, "w związku z zagrożeniem terrorystycznym, w tym porwaniami cudzoziemców".

3. Tajlandia

To trzeci kierunek podróży objęty najnowszymi komunikatami MSZ.

4. Idnonezja

"Możliwe są ataki na popularne wśród cudzoziemców hotele, restauracje, kluby nocne, targi i centra handlowe, w tym w Dżakarcie i na Bali. Poziom zagrożenia może wzrastać w okolicach indonezyjskich i międzynarodowych świąt" - czytamy w komunikacie.

5. Izrael, Jerozolima, Strefa Gazy i terytoria podległe Palestyńskiej Władzy Narodowej

"W Jerozolimie (w szczególności na starym mieście i jego okolicach) oraz miastach na Zachodnim Brzegu Jordanu dochodzić może do niepokojów społecznych, w tym demonstracji, zamieszek, starć z siłami porządkowymi i aktów przemocy. Okresowo może być ograniczony dostęp do niektórych obszarów miast i obiektów, a turyści mogą być poddawani dodatkowym i uciążliwym kontrolom bezpieczeństwa. Do podobnych sytuacji może sporadycznie dochodzić w większych miastach Izraela" - czytamy w komunikacie MSZ. 

6. Ukraina

"Ze względu na aneksję Półwyspu Krymskiego (Autonomiczna Republika Krymu i Sewastopol) oraz wynikający z tego faktu brak możliwości zapewnienia obywatelom polskim przebywającym na Krymie pomocy konsularnej, w mocy pozostają zalecenia jego opuszczenia oraz powstrzymania się od podróżowania na te tereny" - czytamy.

7. Etiopia

Etiopia to jedno z dwóch państw (obok Filipin), przy którym widnieje trzeci stopień zagrożenia (w 4-stopniowej skali).

8. Senegal

"W związku z pogorszeniem się w ostatnim czasie sytuacji bezpieczeństwa w regionie Casamance (w tym także z przypadkami napadów na turystów) i prowadzonymi działaniami militarnymi w tym regionie, Ministerstwo Spraw Zagranicznych ostrzega przed podróżami do Casamance (obszar na południu Senegalu, między południową granicą z Gambią i północną granicą z Gwineą-Bissau)" - czytamy w komunikacie.

 

Źródło: msz.gov.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze