Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Polskie F-16 pojawią się nad Syrią?

SzB 10:48 15 lutego 2016
Paweł SolochTelewizja Republika
Szef BBN Paweł Soloch poinformował w wywiadzie dla radiowej Trójki, że Polska zadeklarowała gotowość wysłania 4 myśliwców do uczestnictwa w "patrolach monitorujących" nad obszarami ogarniętymi wojną z tzw. Państwem Islamskim.

– Prezydent stwierdził, że nasze zaangażowanie w walce przeciwko Daesh (Państwo Islamskie)  jest wyrazem solidarności z resztą naszych sojuszników i takiej samej solidarności oczekujemy w kwestiach wschodu. – stwierdził Soloch.

Szef Biuro Bezpieczeństwa Narodowego dodał jednocześnie, że "na razie nie ma mowy o obecności żołnierzy". Dopytywany czy nasze zaangażowanie w walkach na Bliskim Wschodzie ma charakter "barteru" za wsparcie przez NATO wschodniej flanki, odparł, że jest ono raczej  "konsekwencją polityki 360 stopni realizowanej w NATO, czyli widzenia zagrożenia nie tylko ze wschodu, ale i z południa".

Soloch zapowiedział także, że planowane spotkanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego odbędzie się prawdopodobnie w najbliższych dniach. Spotkania tego, w związku z zaangażowaniem Polski w międzynarodową koalicję przeciwko Daesh, domagała się opozycja.

 

Źródło: polskieradio.pl/9,Trojka, wprost.pl

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.166/1) - CAŁA PRAWDA O ANDRZEJU TRETYNIE - MODELOWYM REKTORZE III RP
Wczytuję komentarze...
Najnowsze