Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Polski satelita nie poleci w kosmos w poniedziałek. „Nasz lot został przełożony”

PR 11:36 18 listopada 2018
pixabay
Nastąpiło 'odstąpienie od poniedziałkowej próby wystartowania Spaceflight SSO-A: SmallSat Express w celu przeprowadzenia dodatkowych inspekcji przed lotem. Po zakończeniu potwierdzimy nową datę lotu" - podała na Twitterze firme SpaceX. Rakieta, której start zaplanowano na poniedziałek, miała wynieść w przestrzeń kosmiczną polskiego satelitę PW-Sat2 stworzonego przez studentów Politechniki Warszawskiej.

 

- Mamy smutne wieści, wczoraj wieczorem SpaceX opublikował na Twitterze informację o przesunięciu naszego startu. Na razie nie znamy żadnych szczegółów, po więcej informacji prosimy kierować się do kanałów informacyjnych firmy SpaceX - napisali w niedzielę twórcy PW-Sat2 na swoim facebookowym profilu.

Z infrormacji podanych na Twitterze przez SpaceX wynika, że start wstrzymano, by przeprowadzić dodatkowe kontrole przed lotem. Po ich zakończeniu ma zostać podany nowy termin startu rakiety.

Twórcy satelity podali, że część zespołu, która wyjechała do USA by wziąć udział w wydarzeniu jest już na miejscu.

- Jeżeli przesunięcie będzie niewielkie, być może uda się jeszcze zobaczyć start w trakcie wyjazdu. Trzymamy kciuki. Tymczasem zespół ma zaplanowane wiele spotkań we współpracy z polskim MSZ, m.in z polonią amerykańską - napisali twórcy PW-Sat2 załączając podziękowania za wsparcie i wyrozumiałość.

 

 

Satelita PW-Sat2, będzie  czwartym polskim satelitą w kosmosie, a drugim studenckim, zbudowanym na Politechnice Warszawskiej.

Ma pomóc w uporaniu się z problemem kosmicznych śmieci. 

 

Źródło: facebook.com/PWSat2/

Wczytuję ocenę...


"JAOK", KSENIA KODYMOWSKA - DZIAŁO SIĘ NA KONGRESIE KOBIET. WALCZĄ NAWET O KROWY, KONIE I ...
Wczytuję komentarze...
Najnowsze