Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Polski podatnik miał ratować miejsca pracy w Airbusie?

MD 7:50 27 października 2016
Telewizja Republika
Francuski producent śmigłowców, produkujący m.in. mające trafić na polski rynek Caracale – Airbus Helicopters – znacznie redukuje miejsca pracy. Zwolnionych zostanie nawet 600 osób.

Media donoszą, że w Airbus zostanie do 2018 r. zwolnionych 600 pracowników. Powodem jest brak zamówień i wszystko wskazuje na to, że kontrakt podpisany z Polską na dostawę smigłowców Caracal za niebotyczną sumę 13,5 mld złotych miał ratować francuski koncern. Polski podatnik miał z własnej kieszeni ratować miejsca pracy we francuskiej firmie.

Nie dziwi zatem zajadła antypolska retoryka, która pojawiła się w mediach francuskich po zerwaniu polsko-francuskich negocjacji offsetowych w sprawie dostawy śmigłowców dla polskich sił zbrojnych. W Polsce ten ton podchwyciły partie opozycyjne, które chętnie atakowały rząd Prawa i Sprawiedliwości za podjętą decyzję.

Polski rząd zrezygnował z dostawy śmigłowców Caracal dla polskiej armii, a powodem tego były m.in. nieudane negocjacje offsetowe. W chwili obecnej o dostawę śmigłowców dla polskiego wojska ubiegają się trzy podmioty.

Źródło: niezalezna.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze