Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Polski minibus uderzył w tira na niemieckiej autostradzie. Kilka osób rannych

ds 16:16 4 maja 2017
Twitter/@@DzPolityczny
– Samochód dostawczy z Polski, jadący w czwartek rano autostradą A9 (Berlin - Monachium) uderzył w tira – informuje saksońska policja. Według wstępnych doniesień lokalnych mediów, siedem osób zostało rannych.

– Ruch w kierunku Monachium był przez parę godzin zablokowany. Sytuację rannych Polaków monitoruje wydział konsularny w Berlinie – podało biuro prasowe naszego MSZ.

Do wypadku doszło na odcinku pomiędzy miastami Naumburg i Droyßig w Saksonii-Anhalt, około 60 km na południowy zachód od Lipska.  Wypadek miał miejsce około godziny 6 rano. Przez kolejne godziny dwa pasy ruchu były zablokowane.

Według doniesień lokalnych mediów rannych zostało siedem osób, w tym trzy ciężko. Wszyscy poszkodowani zostali  przewiezieni do szpitali w Weißenfels, Zeitz, Naumburgu, Jenie i Lipsku. 

– Wydział konsularny ambasady RP w Berlinie na bieżąco monitoruje sytuację i pozostaje w stałym kontakcie z niemiecką policją –zapewnił polski resort spraw zagranicznych w komunikacie.

– Równolegle polscy konsulowie weryfikują informacje o stanie poszkodowanych. Według informacji otrzymanych z policji niemieckiej, rodziny poszkodowanych zostały powiadomione o zdarzeniu i są w stałym kontakcie z bliskimi – czytamy dalej w komunikacie MSZ.

Źródło: tvn24.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze