Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Polski kierowca tira z poderżniętym gardłem. Prokuratura wszczyna śledztwo

ASy 14:28 5 grudnia 2020
zdjęcie podglądowepixabay
W okolicach Magdeburga w Niemczech znaleziono zwłoki polskiego kierowcy tira. Według relacji internautów polonijnych grup pochodzący z Lubelszczyzny mężczyzna miał poderżnięte gardło.

- Przyczyny śmierci ma wyjaśnić sekcja zwłok - powiedziała portalowi TVP Info rzeczniczka prokuratury prok. Agnieszka Kępka. Ciało mężczyzny trafiło już do Polski.

"W Niemczech został zamordowany mojej kuzynki syn, kierowca tira. Został znaleziony w kabinie samochodu z poderżniętym gardłem. W czwartek był z nim ostatni kontakt, miał jechać do Polski" - cytuje wpis krewnej dziennikwschodni.pl. 

Mężczyzna pracował dla niemieckiego przewoźnika. Ciało znaleziono w pojeździe na terenie stacji benzynowej w miejscowości Hohe Börde w Saksonii.

- Zostało wszczęte śledztwo dot. artykułu 155 Kodeksu karnego, czyli nieumyślnego spowodowania śmierci - mówi prok. Kępka. Szczegóły dotyczące śmierci ma rzucić sekcja zwłok zaplanowana na poniedziałek, 7 grudnia.

W sprawę zaangażował się także Wydział Konsularny Ambasady RP w Berlinie.

– Nasza placówka była oczywiście również w kontakcie z rodziną zmarłego, której przekazano wszystkie informacje i udzielono niezbędnej pomocy konsularnej – mówi Dariusz Pawłoś, rzecznik ambasady RP w Berlinie, cytowany przez dziennikwschodni.pl.

Źródło: polskieradio24.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze