Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Polska wieprzowina znów popłynie do USA

10:32 27 października 2018
pixaby
MSZ poinformowało, że Departament Rolnictwa USA zniósł ograniczenia na import wieprzowiny z 16 polskich zakładów. – Ograniczenia dotyczą obecnie jedynie trzech zakładów, ale możliwy jest z nich eksport produktów przetworzonych termicznie – podał resort rolnictwa.

 

Stany Zjednoczone 18 października wstrzymały czasowo import polskiej wieprzowiny, tłumacząc, że produkty pochodziły z zakładów znajdujących się w strefie z ograniczeniami w związku z afrykańskim pomorem świń (ASF) i zgodnie z międzynarodowymi przepisami zakłady te nie powinny eksportować mięsa. Polska strona podjęła natychmiastowe działania, aby rozwiać nieporozumienie wokół handlu wieprzowiną z USA.

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski powiedział, że tak szybkie rozwiązanie problemu było możliwe dzięki zaangażowaniu wielu osób, m.in. minister przedsiębiorczości i technologii Jadwigi Emilewicz, ambasadora Polski w Waszyngtonie oraz Inspekcji Weterynaryjnej, która szybko przekazała niezbędne informacje i dokumenty.

– To pokazuje, że w takich sprawach trzeba działać natychmiast, zdecydowanie i szybko – podkreślił Ardanowski 

 

Czytaj więcej w weekendowej "Codziennej".

 

Źródło: Jan Kamieniecki / Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję ocenę...


"JAOK", KSENIA KODYMOWSKA - DZIAŁO SIĘ NA KONGRESIE KOBIET. WALCZĄ NAWET O KROWY, KONIE I ...
Wczytuję komentarze...
Najnowsze