Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Polska przeciwstawia się „imperialnej polityce Moskwy”

9:29 14 listopada 2018
pixabay
Wczoraj zakończyła się dwudniowa 9. sesja Zgromadzenia Parlamentarnego Polska–Litwa–Ukraina. Główne tematy - potępienie rosyjskiej polityki neoimperialnej, wsparcie dla Ukrainy, a także sprawy związane z bezpieczeństwem i współpracą w regionie.

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski wizytę na Litwie rozpoczął od złożenia wieńca przy mauzoleum „Matka i Serce Syna” na wileńskiej Rossie. Następnie, podczas otwarcia sesji Zgromadzenia Parlamentarnego Polska–Litwa–Ukraina, mówił, że odparcie rosyjskiego zagrożenia jest wspólnym wyzwaniem dla krajów regionu.


W swoim przemówieniu wskazywał, że Polska przeciwstawia się „imperialnej polityce Moskwy”, wspierając integralność terytorialną i niepodległość Ukrainy. Zaznaczył, że po USA i Kanadzie jesteśmy trzecim dostawcą pomocy dla ukraińskiej armii. Marszałek zwrócił uwagę, że wraz z Ukrainą i Litwą opowiadamy się za utrzymaniem sankcji dla Rosji i przeciwstawiamy się budowie gazociągu Nord Stream 2. Projekt ten, realizowany przede wszystkim przy aprobacie Niemiec, jest nie tylko zagrożeniem dla bezpieczeństwa naszego regionu, lecz także źródłem finansowania wojennych działań Rosji.

 

Czytaj więcej w dzisiejszej „Gazecie Polskiej Codzinnie”.

 

 

Źródło: Aleksander Kłos / Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.151/2) - PROF. PANFIL OPOWIADA O ANDRZEJU CZAJKOWSKIM, KTÓREGO ZABIŁ MICHNIK
Wczytuję komentarze...
Najnowsze