Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Polska, Niemcy, Francja i Włochy wzywają KE do zmiany polityki konkurencji

JJ 11:13 6 lutego 2020
pixabay
Polska, Niemcy, Francja i Włochy wystosowały list do wiceprzewodniczącej Komisji Europejskiej, komisarz ds. konkurencji Margrethe Vestager. Cztery kraje wzywają Komisję Europejską do przyjęcia w ciągu najbliższych kilku tygodni planu działań w sprawie zasad konkurencji w UE.

Sygnatariusze pisma do Vestager – minister rozwoju Jadwiga Emilewicz, minister gospodarki i energii Niemiec Peter Altmaier, minister gospodarki i finansów Francji Bruno Le Maire oraz minister rozwoju gospodarczego Włoch Stefano Patuanelli. Zaprezentowali propozycje zmian dotyczących modernizacji prawa europejskiego o konkurencji- podają media.

Jak wskazują ministrowie, zmienił się charakter konkurencji na rynku globalnym i spółki europejskie konkurują teraz z podmiotami zagranicznymi, które niekiedy „otrzymują znaczące wsparcie państwa siedziby, albo z tytułu działania na chronionym rynku wewnętrznym, w niektórych sytuacjach w znacznym wymiarze”. Sygnatariusze podkreślają, że wymaga to dokładnej oceny, a także modernizacji wytycznych Komisji Europejskiej, tak aby zapewnić „uczciwą i niezakłóconą konkurencję oraz wprowadzić bardziej uzasadnioną i rozsądną elastyczność, by lepiej reagować na interwencje państw trzecich oraz potencjalną konkurencję”.

Autorzy listu chcą, aby Komisja rozszerzyła swoje kompetencje w kwestii rynku cyfrowego. Wzywają również do przyjęcia w ciągu najbliższych tygodni „planu roboczego” z praktycznymi propozycjami i zasadami, które pozwoliłyby sprostać konkretnym wyzwaniom.

 

 

Źródło: TVP Info, media

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze