Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Polska nie przyjmie imigrantów? Święcicki: To niefortunna wypowiedź, separujemy się od Europy

dmc 21:11 24 marca 2016
Ryszard Czarnecki (PiS), Marcin Święcicki (PO)TELEWIZJA REPUBLIKA
Premier Beacie Szydło zależy na bezpieczeństwie Polski i Polaków, stąd taka decyzja – oświadczył w programie "W Punkt" europoseł PiS Ryszard Czarnecki, komentując wypowiedź szefowej rządu na temat przyjęcia migrantów do naszego kraju. Zdaniem Marcina Święcickiego słowa Beaty Szydło były niefortunne.

Po wtorkowych zamachach w Brukseli, premier zapowiedziała, że Polska nie przyjmie imigrantów. – 28 krajów Unii Europejskiej zgodziło się, żeby poprzez relokację rozwiązać ten problem. Ale powiem bardzo wyraźnie: nie widzę możliwości, aby w tej chwili migranci do Polski przyjechali – powiedziała Szydło na antenie Superstacji. CZYTAJ WIĘCEJ

– To niefortunna wypowiedź. Migranci, którzy zmierzają do Europy, sami uciekają przed terroryzmem. Nie możemy odmówić im pomocy, to sprzeczne z nauczaniem Kościoła i papieża. Po drugie, separujemy się w tym momencie od Unii Europejskiej. Dlaczego ci biedni ludzie mają nie dostać od nas pomocy? – pytał Marcin Święcicki.

Uchodźcy z Ukrainy

– Teraz telewidzowie TV Republika mogą zobaczyć, jak wyglądałaby Polska pod rządami PO – odpowiedział Czarnecki, zaznaczając, że nasz kraj przyjął m.in. uchodźców z Ukrainy. – Najpierw trzeba dbać o własną rodzinę, naród i państwo. Oczywiście, trzeba pomagać, ale jeśli pan nie widzi znaku równości między terrorystami przenikającymi do Europy wśród tzw. uchodźców, to proszę posłuchać amerykańskich wojskowych – powiedział europoseł PiS.

Święcicki przekonywał, że nasz kraj zobowiązał się do przyjęcia migrantów, ale tylko po dokładnym sprawdzeniu. – Jeśli będą jakieś wątpliwości, możemy ich nie przyjmować. Mówiliśmy o 7 tys. osób, które zostaną sprawdzone tam na miejscu, przed wylotem do Polski. Szkoda mi tych ludzi, którzy teraz będą musieli dalej żyć w tych obozach – mówił.

Ustawa antyterrorystyczna

Czarnecki, komentując projekt zaprezentowanej przez MSWiA ustawy antyterrorystycznej, stwierdził, że są to "rozsądne, pragmatyczne założenia". – Przed nami dwa wielkie wyzwania. Nie tylko szczyt NATO, w którym pomogą nam wszystkie kraje członkowskie, ale przede wszystkim Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Na szczęście, rząd ma wolę działania – podkreślił polityk.

Goście TV Republika rozmawiali także o wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego, który zaapelował do przywódców wszystkich partii o wyciszenie ostrych sporów politycznych przynajmniej do zakończenia wizyty Papieża Franciszka w Polsce. – Czy naprawdę chcemy nasze spory wewnętrzne przenosić na rynek międzynarodowy i osłabiać naszą pozycję negocjacyjną? Przecież to osłabia nasze bezpieczeństwo – mówił Czarnecki.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze