Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

„Polska miała trzech wrogów: Niemcy, Rosjanie i ci którzy współpracowali z Niemcami”. Mocne słowa podczas Marszu Pamięci!

pmb 20:55 17 marca 2019
Wikimedia Commons/Public domain
Polska miała trzech wrogów, Niemcy, Rosjanie i ci którzy współpracowali z Niemcami. Również byli Żydzi, którzy współpracowali z Niemcami – nie wolno nam o tym zapomnieć – mówił ocalały z Holocaustu Edward Mosberg podczas wystąpień z okazji Marszu Pamięci (76. rocznica likwidacji krakowskiego getta).

– Jesteśmy tutaj, żeby oddać cześć wszystkim ofiarom Holokaustu, ale jesteśmy tutaj przede wszystkim dlatego, bo na nas ciąży szczególne zobowiązanie, na nas ludziach, ale przede wszystkim też na nas Polakach i na państwie polskim leży szczególne zobowiązanie. (...) To Niemcy tutaj przynieśli swoje fabryki śmierci i tym samym my staliśmy się depozytariuszami tej prawdy – mówił podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Wojciech Kolarski.

– Polska miała trzech wrogów, Niemcy, Rosjanie i ci którzy współpracowali z Niemcami. Również byli Żydzi, którzy współpracowali z Niemcami – nie wolno nam o tym zapomnieć. Krakowska żydowska policja miała 130 członków i to oni zbierali Żydów, którzy nie mieli pozwolenia do pozostania w getcie (...). Ja tutaj byłem, ja jestem świadkiem do tego – mówił Edward Mosberg.

Źródło: niezalezna.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze