Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Polska ma wyjątkowo małe zasoby wodne. "Trzy razy mniejsze niż średnia UE"

ds 15:47 28 lutego 2017
Zdj. ilustracyjneFLICKR/Tim Geers/CC BY-SA 2.0
– W Polsce na jednego mieszkańca przypada trzy razy mniej wody niż wynosi średnia europejska. Niedobór wody odczuwa już ponad 20 proc. gmin – powiedziała prezes Fundacji na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa Monika Szymańska.

– Zasoby wody w Polsce cechuje duża zmienność terytorialna i czasowa, skutkuje to licznymi podtopienia i powodziami, szczególnie w okresie letnio-wiosennym jak również okresami suszy hydrologicznej. (...) Zjawiska te są coraz bardziej odczuwalne, także dla wsi i rolnictwa – mówiła szefowa Fundacji na konferencji "Ochrona i kształtowanie zasobów wodnych na terenach wiejskich".

Szymańska zaznaczyła, że osobną kwestią jest jakość wód na terenach wiejskich. Badania wykazują, że rezerwy wodne w naszym kraju oceniane są w 45 proc. jako umiarkowane lub słabe, a w 20 proc. jako złe.

– Rolnictwo, obok przemysłu, jest jedną z głównych odpowiedzialnych branż za taki stan. Jednak świadomość rolników w tej sprawie jest niewielka. Z wiedzą na ten temat Fundacja chce dotrzeć do mieszkańców wsi poprzez samorządy lokalne – komentowała szefowa fundacji.

Źródło: farmer.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze