Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Polska i Węgry walczą o pracowników delegowanych. Sprawa wylądowała w TSUE

9:33 6 października 2018
pixabay
Rząd w Budapeszcie zaskarżył do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) znowelizowaną dyrektywę o pracownikach delegowanych. Polska również złożyła oddzielną skargę w tej sprawie.

 

W komunikacie węgierskiego rządu podkreślono, że nowe przepisy w sposób nieproporcjonalny ograniczają swobodę świadczenia usług. Dyrektywa jest niekorzystna m.in. dla polskich i węgierskich firm oraz została przyjęta w interesie przede wszystkim Niemiec i Francji, których przedsiębiorstwa czuły się zagrożone konkurencją sprawniejszych i tańszych odpowiedników z Europy Środkowo-Wschodniej. Nowe prawo ogranicza okres delegowania pracowników do 12 miesięcy. Możliwe jest przedłużenie tego okresu o sześć miesięcy na podstawie „uzasadnionej notyfikacji”, która musi zostać przedstawiona przez przedsiębiorcę władzom państwa przyjmującego.


W swojej skardze do TSUE węgierskie władze przekonują, że dyrektywa wymierzona jest w firmy z nowych krajów członkowskich. Aby dostosować się do nowego prawa, będą one musiały ponosić większe koszty działalności, co oznacza utratę przez nich konkurencyjności.

 

Czytaj więcej w weekendowej „Gazecie Polskiej Codzinnie”.

Źródło: Aleksander Kłos / Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze