Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Polska i USA zobowiązały się do porozumienia w obszarze energii. "Umożliwi dialog energetyczny, strategiczny"

am 16:28 9 listopada 2018
twitter.com
Polska i Stany Zjednoczone zawarły porozumienie o strategicznym dialogu w obszarze energii. Ze strony polskiej podpisał je sekretarz stanu w KPRM Piotr Naimski, a z amerykańskiej - przebywający z wizytą w Polsce sekretarz ds. energii USA Rick Perry.

Jak podała w komunikacie Kancelaria Premiera, podpisany dokument dotyczy prowadzenia regularnego dialogu z udziałem administracji i ekspertów obu państw. Wśród tematów wspólnych rozmów mają być między innymi cyberbezpieczeństwo, energia atomowa, paliwa kopalne oraz infrastruktura energetyczna.

- Partnerstwo pomiędzy Stanami Zjednoczonymi w dziedzinie energii, bezpieczeństwa energetycznego jest na dobrej drodze - mówił tuż przed podpisaniem porozumienia Piotr Naimski. Dodał, że porozumienie umożliwi dialog energetyczny, strategiczny pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi.

- Dialog, o którym w deklaracji podpisanej przez prezydenta Donalda Trumpa i prezydenta Andrzeja Dudę w Waszyngtonie była mowa, że będzie rozpoczęty - zaznaczył.

Porozumienie ma być realizacją wspólnego oświadczenia prezydentów Andrzeja Dudy i Donalda Trumpa wydanego 18 września w Waszyngtonie.

USA przeciwne Nord Stream 2

Rick Perry na konferencji prasowej odniósł się natomiast m.in. do kwestii Nord Stream 2.

– To nie jest projekt komercyjny, to polityczny gambit - ocenił. Sekretarz powiedział, że potrzebna jest "konsekwentna opozycja wobec tego projektu". Rick Perry dodał, że przeprowadzając taką arterię wewnątrz Europy, Federacja Rosyjska uzyskuje dalszą możliwość wpływu na Europę.

 

Źródło: IAR, Ambasada RP w USA, Kancelaria Premiera

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze