Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Polska i Panama pomogą chrześcijańskim uchodźcom z Bliskiego Wschodu

dmc 7:16 3 sierpnia 2016
Prezydenci Polski i Panamy (Warszawa)FOT. GRZEGORZ JAKUBOWSKI/ KPRP
Władze Polski i Panamy włączą się w projekt Fundacji SOS dla Życia, która pomaga chrześcijańskim uchodźcom na Bliskim Wschodzie – informuje "Nasz Dziennik".

Gazeta pisze, że decyzję podjęto w związku z wizytą prezydenta Panamy Juana Carlosa Vareli na Światowych Dniach Młodzieży, podczas których Ojciec Święty Franciszek apelował o otwartość na potrzeby ludzi zmuszonych do opuszczania swoich domów z powodu wojny i głodu. Na zakończenie ŚDM papież ogłosił, że kolejne spotkanie młodych odbędzie się w 2019 r. właśnie w Panamie.

Ambasador tego kraju, Enrique Antonio Zarak Linares, powiedział w rozmowie z "Naszym Dzienikiem", że "władze panamskie jako wyraz solidarności z ofiarami wojny w Syrii zobowiązały się do zakupu od Polski mleka w proszku i wspólnego wysłania go potrzebującym". – Jest to wspólna inicjatywa humanitarna panamskich i polskich władz – dodał.

"Nasz Dziennik" przypomina, że podczas ŚDM doszło do spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z Juanem Carlosem Varelą, prezydentem Panamy. Owocem tej rozmowy, jak i ich wspólnego udziału w poszczególnych punktach wizyty Ojca Świętego jest włączenie się wspólne Polski i Panamy w projekt Fundacji SOS dla Życia, która pomaga chrześcijańskim uchodźcom na Bliskim Wschodzie.

Źródło: Nasz Dziennik

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze